ru ua Робота в Києві. Вакансії й резюме. Робота в Україні. Працевлаштування
Робота в Україні Вакансії Резюме Пошук резюме Пошук вакансій КЗпП Терміни  
   

Персональний вхід

e-mail:
пароль:

Забули пароль Реєстрація
 

Реклама


Онлайн тижневик - "Пропоную Роботу"

Архів → Переглянути

Робота в Україні

усі регіони>>
Робота Україна
Робота Київ
Робота Дніпропетровськ
Робота Донецьк
Робота Запоріжжя
Робота Львів
Робота Миколаїв
Робота Одеса
Робота Полтава
Робота Севастопіль
Робота Харків
Робота Черкаси

Сервіси - Робота

Розмістити резюме
Розмістити вакансію
Пошук резюме
Пошук вакансій
КЗпП
Статті
Контакти
Мапа сайту
FAQ
Каталог ссилок


Реклама - Робота

Работа в Украине и в Киеве

Вакансії в Україні та в Києві

КЗоТ України

ВУЗи України 

Робота в Києві. Робота в Україні: пошук вакансій та резюме

Робота в Києві. Робота в Україні: пошук вакансій та резюме. РОБОТА В УКРАЇНІ - новий Інтернет-сервіс з пошуку роботи і підбору персоналу по Києву та Україні. Здобувачам надається можливість розмістити резюме, а роботодавцям - розмістити вакансії у нашій базі даних. Сподіваємося, Ви знайдете наш ресурс корисним у пошуку роботи і персоналу, а також іншої необхідної інформації з працевлаштування в Україні.
 
Страшно подумати, у яку суму виливається російським компаніям заміна співробітників
Страшно подумати, у яку суму виливається російським компаніям заміна співробітників
Григорій Милов, «Ведомости» 22.02.2006, №31 (1558)

Рік назад із групи компаній «Ай-Сі-Ес», що займається дистрибуцією продуктів харчування, пішов керівник відділу продажу, якому було підпорядкувано понад 200 чоловік. Компанія була змушена терміново шукати заміну. «Перша спроба виявилася невдалою»,— говорить президент групи компаній Георгій Цаголов.

Але ж, щоб це зрозуміти, знадобився час. Потім знову довелось шукати людину. Цей менеджер і сьогодні очолює відділ, проте і йому не вдалося адаптуватися оразу ж. «На щастя, основна частина процесу заміни припала не на найбільш гарячий сезон, тому втрати компанії були відносно невеликими. Та все одно вони склали десятки тисяч доларів, або 15-20 окладів фахівця»,— стверджує пан Цаголов.

Як показало недавнє дослідження, проведене найбільшим американським рекрутинговим порталом monster.com, дві третини опитаних директорів з персоналу вважають утримання співробітників однією з ключових задач бізнесу на 2006 р. Дослідження проводилося восени 2005 р. серед 600 фахівців з HR американських компаній різних розмірів (від 25 до 2000 співробітників) та різних сфер діяльності. Дослідники з'ясували, що лише 60% гендиректорів та 40% топ-менеджерів стурбовані проблемою утримання кадрів.

Одна з причин такого відношення полягає у тім, що компанії поки не вміють оцінювати витрати на заміну фахівців. Навіть у США лише в кожного третього HR є певна методика. «В Росії ж таких взагалі мало, оцінка подібного роду витрат — занадто болісна для роботодавця вправа, що піднімає занадто багато питань з корпоративної культури»,— говорить Олександр Вязігін, спеціаліст з кадрового менеджменту (і автор книги «Оцінка персоналу вищої та середньої ланки»). Більшість компаній у своїх розрахунках обмежується лише оцінкою витрат на рекламу вакансії та гонорар рекрутинговій агенції.

Підводна частина

«Однак витрати на рекрутмент — це лише видима частина айсберга»,— стверджує пан Вязігін. Серйозну частку витрат складають змарновані інвестиції та неминучі витрати на адаптацію нового фахівця.

«Оцінити такі витрати в окладах зовсім не просто»,— стверджує Марина Вишнякова, партнер консалтингової компанії «PM Bureau».— Наприклад, складно врахувати втрати, пов'язані з неповним включенням найнятого менеджера в роботу… Крім того, практично неможливо замінити одного менеджера іншим, нічого не змінюючи в організації».

«Є ще одне джерело ризику — і можливих втрат: колектив може не прийняти нового менеджера або фахівця»,— відзначає пан Вязигин.

«Особливо нелегко заміняти ключові фігури компанії, скажімо комерційного або ж фінансового директора»,— зазначає пан Цаголов з «Ай-Сі-Ес». Звільнюючись, такі фахівці забирають із собою унікальні знання, а іноді й певну динаміку. Тож навіть якщо й вдастся відносно швидко підібрати більш-менш підходящого кандидата — все рівно потрібен буде певний час для повної адаптації на новому місці. Більш того: нова людина приходить з досвідом роботи, накопиченим на попередньому місці,— а отже і з власним баченням організації роботи на новому місці. У цьому є і позитивний, і негативний бік.

«Новий працівник приносить свіжий погляд на рішення управлінських задач, проте його прихід змінює сформовану систему роботи, вимагає подальших кадрових перестановок, а іноді й додаткових матеріальних витрат»,— вважає Георгій Цаголов. Скажімо, новий ІT-директор запропонує впровадити нову інформаційну систему. Новий фахівець з логістики захоче змінити конфігурацію складського господарства, а новий комерційний директор прагне запросити добре знайомих йому менеджерів з продажу. «Але проблема у тому, що деякий час роботодавець не має повної певності у тому, що фахівець затримається в компанії надовго»,— зауважує пан Цаголов.

Відніміть рік

Облік усіх можливих витрат призводить до висновку, що дійсна ціна заміни може перевищувати 15 щомісячних окладів фахівця. Російські директори з персоналу загалом погоджуються з оцінкою дослідників monster.com. От лише структура витрат у нас дещо інша. «Окрім прямих витрат на рекрутмент (як правило, 20-25% від річного окладу фахівця) і втрачених інвестицій у підготовку співробітника, слід враховувати ще декілька складових,— вважає Віра Єлисєєва, директор управління по роботі з персоналом компанії «Вімм-Білль-Данн».— По-перше, згідно статистики, новому співробітникові зазвичай приходиться платити на 10-30% більше, ніж тому, що пішов. По-друге, необхідно враховувати прямі й непрямі витрати на адаптацію нової людини. А по-третє — недоотриманий прибуток».

У загальному випадку змушеної заміни фахівця компанія втрачає суму, еквівалентну або навіть і вищу за розмір його річної платні, вважає пані Єлисєєва. Компанії добряче повезло, якщо у випадку заміни керівника вищої або середньої ланки удасться вкластися у п'ять його місячних окладів — стверджує Олександр Вязігін.

«Головна причина серйозних втрат, пов'язаних із заміною фахівців,— непродумана система мотивації, відсутність діалогу між власниками й менеджерами компанії, безліч разів повторювані банальні управлінські помилки, що не мають жодного стосунку до ситуації на ринку праці»,— вважає Марина Вишнякова.

Рука на пульсі

Щоб уникнути несподіванок і зайвих витрат, Віра Єлисєєва радить уважніше ставитись до співробітників. Ефективним інструментом аналізу настроїв у колективі може стати щорічна атестація. «Крім того, великі російські та західні компанії часто використовують такий інструмент, як різноманітні мотиваційні анкети та дослідження»,— говорить пані Єлисєєва.

У 2002 р. служба персоналу ІT-компанії ІBS провела спеціальне дослідження з метою визначення ціни змушеної заміни фахівця. «Служба персоналу прагнула переконати лінійних керівників у необхідності більш чуйно ставитись до запитів своїх підлеглих»,— розповідає директор з персоналу ІBS Катерина Прохорова. Результати дослідження показали, що витрати на заміну нормально працюючого співробітника складають від піврічного до річного його окладу. З того часу в ІBS регулярно проводяться опитування з метою визначення задоволеності співробітників — і на основі отриманих результатів в систему мотивації вносяться відповідні корективи.

А щоб співробітники щиро відповідали на питання, опитування та обробку інформації виконують спеціалісти сторонньої, спеціально найнятої консалтингової фірми. Так, наприклад, за результатами подібного опитування, проведеного в 2003 році, було виявлено «серйозну невдоволеність співробітників рівня директора проекту або директори по розвитку». Вони не дуже добре розуміли своє місце в загальній стратегії компанії. Тепер двічі на рік вони зустрічаються з генеральним директором, що докладно розповідає їм про стратегічні плани. Дехто з директорів був незадоволений можливостями подальшого кар'єрного зростання. «Тепер такі можливості стали набагато більш прозорими і зрозумілими,— говорить пані Прохорова і відзначає: — Зараз співробітники цього рівня належать до числа лідерів за ступенем задоволеності своєю роботою в компанії».

Значно менших труднощів зазнають компанії, що заздалегідь подбали про створення кадрового резерву. Наприклад, у російському офісі «Procter & Gamble» з таким поняттям, як «ціна заміни», практично не працюють — стверджує ведучий менеджер відділу персоналу Ганна Красняк. За її словами, оцінювати цей параметр у компанії немає жодної причини. На середні і старші менеджерські позиції людей зі сторони не запрошують. «Ймовірність потрапити в російський офіс P&G на позицію вище стартової зведена до мінімуму»,— стверджує пані Красняк. Зате в компанії добре налагоджена система дублювання й підготовки кадрового резерву. У кожного керівника є офіційний заступник або дублер, що виконує його обов'язки під час відряджень, відпусток чи навіть навчання. Правда, у компанії плинність кадрів складає близько 6% на рік, тому фахівці по роботі з персоналом оперують терміном не «ціна заміни», а «ціна втрати». «Втрачаючи людину, ми втрачаємо частину потенціалу компанії»,— говорить пані Красняк.

Григорій Милов
http://www.vedomosti.ru /
Повернутися до списку...
 
Робота - uajobs сучасний ресурс з працевлаштування в Україні. Сподіваємось, що пошук роботи, резюме, вакансії в Києві та Україні з нашою допомогою стане для Вас зручним і корисним. Ресурс не несе відповідальності за зміст інформації, яку розміщують користувачі ресурсу.
Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні
ArendaZala.com.ua - Конференц зали Pro-Robotu.ua - Пропоную Роботу Training.ua - Тренінги в Україні
Srochno.ua - Терміново Потрібні Uajobs.com.ua - Пошук Роботи Jobsite.com.ua - Знайти Роботу


 
Шукаєте роботу? Перегляньте основні регіони на порталі Jobs.ua:
Робота в Києві - Робота в Харкові - Робота в Одесі - Робота в Донецьку - Робота в Дніпрі
Робота у Львові - Робота в Запоріжжі - Робота в Виниці - Робота в Миколаєві - Робота в Черкасах
Також на порталі Jobs.ua для шукачів та роботодавців працюють такі інформаційні розділи:
Посадові Інструкції - Трудовий договір - Управління персоналом - ВУЗи України: університети, інститути" - Курси
Пошук роботи - Підбір персоналу - Статистика зарплат - Приклади резюме - КЗоТ - Класифікатор професій - Рубрики - Регіони
jobs.ua

Трохи про найбільші міста України

Київ є столицею України з більш ніж 5 мільйонами населення. Робота в Києві на нинішньому етапі розвитку характеризується великою кількістю вакансій через існування гострої нестачі кваліфікованих кадрів. Особливо затребувані робочі спеціальності - будівельники, робітники на підприємства і склади. Харьків – один з найбільших промислових міст України, мегаполіс з майже двохмільйонним населенням. Робота в Харькові є для всіх, за офіційними даними, кількість відкритих вакансій в Харкові на сьогодні становить понад 13 тисяч. Одеса — найбільше місто-порт на Чорному морі. На нинішньому етапі розвитку робота в Одесі характеризується нестачею здобувачів в сфері торгівлі. Дніпро, ще одне місто-мільйонник, є не тільки красивим містом, а й центром всієї індустрії Придністров'я. У зв'язку з розташуванням міста, робота в Дніпрі є завжди. Львів – це культурний центр Західної України з населенням близько 735 тисяч чоловік, потужний індустріальний регіон. Робота у Львові має свою специфіку - відкриті вакансії в основному на поліграфічні та юридичні спеціальності. Запоріжжя – регіон величезних можливостей, місто металургів. Робота в Запоріжжі в основному пропонується на заводах. По промисловому потенціалу місто займає 3 місце в Україні.Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

 
copyright by Uajobs 2005-2016.
Все права защищены.